Informacje Parafialne 11.10.2020r

Dzisiaj XXVIII niedziela zwykła w ciągu roku. Obchodzimy XX Dzień Papieski. 
Po Mszy Św. zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji ,, Dzieło Nowego Tysiąclecia” Październik nazywany jest miesiącem różańcowym. Kościół w tym czasie szczególnie zaleca tę prostą i zarazem głęboką modlitwę. Nabożeństwa Różańcowe w Kościele o godz. 17.00 na które zapraszamy. Każdego dnia przewodniczy inna wioska a po różańcu Msza Święta o Boże błogosławieństwo i pomyślność mieszkańców i KŻR. Zachęcamy do odmawiania Różańca w naszych domach w rodzinach. 

We wtorek 13 październik o godz. 17.00Różaniec – Nabożeństwo Fatimskie i Procesja. 

W piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.  W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą.

W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas. 

W dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. O godz. 16.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. 

Bóg zapłać ofiarodawcom za ofiary na zakup działki pod cmentarz na kosiarkę i wywóz śmieci.  Pniewo: Andrzej Zacharski i Krzysztof Chmielewski z Pniewa po 100 zł.  Na śmieci: Anna Śliwka ze Starego Mystkówca 50 zł.

Na kosiarkę: Bogdan Witkowski z Gładczyna Osiedle 50 zł. 

Dziękujemy P. Piotrowi Lusa za załadowanie śmieci z cmentarza. 

Sakrament małżeństwa mają zamiar przyjąć:  Iwona Szymczak z Gładczyna i Grzegorz Sokolnicki z Gładczyna zapowiedź I

Ktokolwiek znałby przeszkody między tymiosobami zobowiązany jest powiadomićKancelarię Parafialną

Polecamy Bogu zmarłą  Marianna Kaczmarczyk z Cisk
Przeżyła 84 lata.
W jej intencji zostanie odprawionych 10 Mszy Świętych z ofiar uczestników pogrzebu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.