Informacje Parafialne 18.10.2020r

Dzisiaj XIX niedziela zwykła w ciągu roku. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. W trosce o zdrowie i życie wiernych, w kontekście ogłoszonych wczoraj wieczorem kolejnych obostrzeń epidemicznych dotyczących również zgromadzeń liturgicznych, planowane na najbliższą niedzielę liczenie wiernych nie odbędzie się.

Można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe, które będziemy wyczytywać w Uroczystość Wszystkich Świętych po sumie.

Za wywóz śmieci zapłaciliśmy pięć tysięcy czterysta złotych.

W przyszłą XXX niedzielę zwykłą będziemy obchodzić Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Po mszy świętej o godz. 11.00 będzie spotkanie dla rodziców i dzieci do Pierwszej i Generalnej Komunii Świętej, złożenie Oświadczeń zapisujących dziecko do Uroczystości.

W czwartek nastąpiło podpisanie aktu notarialnego na zakup działki jednego hektara, od Lasów Państwowych w celu poszerzenia cmentarza grzebalnego dla naszej parafii. Koszt zakupu działki to 114 906,60 zł. Dziękujemy P. Wójtowi Grzegorzowi Falbie i Gminie w Zatorach za przeprowadzenie całej procedury z tym związanej. P. Nadleśniczemu Robertowi Wielkowskiemu z Pułtuska, P. Notariuszowi Tomaszowi Kupis za pomoc w sfinalizowaniu tej transakcji.

Bóg zapłać ofiarodawcom za ofiary na zakup działki pod cmentarz na kosiarkę i wywóz śmieci. Na śmieci z Suwina: Paweł Czarnomski, Jacek Czarnowski i Bogdan Majewski po 50 zł.

Na kosiarkę; Jan Witkowski z Pniewa 50 zł.

Sakrament małżeństwa mają zamiar przyjąć:Iwona Szymczak z Gładczyna i Grzegorz Sokolnicki z Gładczyna zap. II

Ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić Kancelarię Parafialną. Polecamy Bogu zmarłą Genowefę Archacką z Komorowa
Przeżyła 89 lat
W jej intencji zostanie odprawionych 9 Mszy Świętych z ofiar uczestników pogrzebu

Kazimierz Sokołowski z Wyszkowa. Przeżył 66 lat.
W jego intencji zostanie odprawionych 5 Mszy Świętych z ofiar uczestników pogrzebu.

Światowy Dzień Misyjny obchodzony jest pod hasłem “Oto ja, poślij mnie”.

Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony 14 kwietnia 1926 roku przez papieża Piusa XI i każdego roku obchodzony jest w przedostatnią niedzielę października we wszystkich diecezjach i parafiach na świecie.

W Niedzielę Misyjną w świątyniach przeprowadzana jest zbiórka na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary.

Aktualnie na misjach posługuje ponad 1900 polskich misjonarzy i misjonarek. Przebywają w 99 krajach na 5 kontynentach. Najwięcej polskich misjonarzy pracuje w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Krajami, w których jest najwięcej polskich misjonarzy, są Brazylia, Boliwia, Argentyna, Peru i Paragwaj.

W tym tygodniu patronują nam:

20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości
i wielkiego miłosierdzia.

22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4m2 w strefie żółtej i 1 osoba na 7m2 w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń.

Aktualna sytuacja epidemiczna i nałożone restrykcje są trudne dla nas wszystkich, ale musimy pamiętać, że ich celem jest troska o życie i zdrowie nasze i naszych Rodaków.

Zachęcam księży biskupów, aby – w związku z ciągłym zagrożeniem życia i zdrowia wszystkich Polaków – udzielali stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane, na terenie swoich diecezji. Wiernym przypominam, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy Świętej nie jest grzechem.

W tych okolicznościach niech nam towarzyszy ufna modlitwa, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej.

Ludzi młodych, zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie, proszę o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać pociechę i nadzieję.

Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.

Matce Bożej, Różańcowej Pani, powierzam moich współbraci w biskupstwie, kapłanów i osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych, zapewniając o duchowej bliskości i modlitwie. + Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.