Informacje Parafialne 27 .09.2020r

Informacje Parafialne 27 .09.2020r Dzisiaj XXVI niedziela zwykła w ciągu roku. Na Mszy Świętej o godz.11.00 będzie Uroczystość tzw. Generalnej Komunii Świętej czyli Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego przez uczniów klas piątych.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na tzw. Świętopietrze czyli bazylikę Św. Piotra w Rzymie.

W tym tygodniu 1 października Pierwszy Czwartek Miesiąca, o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna Adoracja. Rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe w Kościele o godz. 17.00 na które zapraszamy. Każdego dnia przewodniczy inna wioska a po różańcu Msza Święta o Boże błogosławieństwo i pomyślność mieszkańców i KŻR. Zachęcamy do odmawiania Różańca w naszych domach w rodzinach.

Pierwszy Piątek Miesiąca, wyjazdy do chorych po mszy św. porannej. Popołudniowa spowiedź będzie w czasie Różańca Świętego.

Pierwsza Sobota Miesiąca Różaniec o godz. 17.00

Odpust z racji Matki Bożej Różańcowej odbędzie się w przyszłą niedzielę Pierwszą Miesiąca, 4 października o godz. 12.00. Mszę Świętą odprawi i kazanie wygłosi Ks. Andrzej Marchlewski, proboszcz z Zegrza. Po Mszy Św. O godz. 9.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja. O godzinie 11.30 rozpocznie się Różaniec, który poprowadzą KŻR z Wólki Przekory, jako przygotowanie do Eucharystii. Prosimy Asystę w pełnym składzie, Poczty Sztandarowe Strażackie i Szkolne, Rycerzy Jana Pawła II, dziewczynki sypiące kwiatami.

Kancelaria Parafialna od 1 października czynna będzie o godz. 16.00 do 17.00. Są do nabycia kalendarze rolnicze i książki religijne i różańce fatimskie.

We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela
i Rafała.
 W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. Po Mszy świętej będzie zbiórka na kosiarkę do cięcia trawy. Obowiązuje nas w wejściu do kościoła dezynfekcja rąk. Zakrywanie ust i nosa maseczkami podczas nabożeństw.

Ofiary za zakup działki: Lutobrok Folwark: B. i S. Pawłowscy 100 zł.

Stary Mystkówiec: Bogdan Jabłoński, Robert Karasiewicz, Maria Dróżdż, Dariusz Liszewski, Wiesław Lewandowski, Stanisław Kacperski, Józef Kamiński po 100 zł.

Bóg zapłać ofiarodawcom.

Śp. Stanisław Krajewski ze Starego Mystkówca, lat 67, Mszy Św. 10.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.