Informacje Parafialne 4 .10.2020r

Dzisiaj XXVII niedziela zwykła w ciągu roku. Odpust w naszej parafii z racji Matki Bożej Różańcowej. Po Mszy Św. O godz. 9.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja. O godzinie 11.30 rozpocznie się Różaniec, który poprowadzą KŻR z Wólki Przekory, jako przygotowanie do Eucharystii. Na Mszy Świętej o godz. 12.00. suma odpustowa. którą odprawi i kazanie wygłosi Ks. Andrzej Marchlewski, proboszcz z Zegrza. Taca dzisiejsza przeznaczona będzie na tzw. Świętopietrze, czyli bazylikę Św. Piotra w Rzymie. Ks. Prefekt Mirosław obchodził w tym rocznicę 25-lecia kapłaństwa. Jako podziękowanie Bogu za dar kapłaństwa ofiarował dla parafii nowa monstrancję, na uczczenie tego ważnego wydarzenia. Poświęcenia dokona dzisiejszy sumista i kaznodzieja ks. Andrzej Marchlewski. Od 1 października rozpoczęliśmy Nabożeństwa Różańcowe w Kościele o godz. 17.00 na które zapraszamy. Każdego dnia przewodniczy inna wioska a po różańcu Msza Święta o Boże błogosławieństwo i pomyślność mieszkańców i KŻR. Zachęcamy do odmawiania Różańca w naszych domach w rodzinach. Październik nazywany jest miesiącem różańcowym. Kościół w tym czasie szczególnie zaleca tę prostą i zarazem głęboką modlitwę. Słowa Ojca Świętego Franciszka do Polaków: Drodzy bracia i siostry, wchodzimy w miesiąc październik, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Bądźcie wierni waszemu zwyczajowi modlitwy różańcowej w waszych wspólnotach, a szczególnie w rodzinach. Rozważając każdego dnia tajemnice życia Maryi w świetle zbawczego dzieła Jej Syna, pozwólcie Jej uczestniczyć w waszych radościach, w waszych troskach i w chwilach szczęścia. Niech przez Jej ręce Bóg wam błogosławi! W poniedziałek wsp. Św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy – 82 rocznica jej narodzin dla nieba.

W środę wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. O godz. 16.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. Są do nabycia książki religijne i różańce. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XX Dzień Papieski. Będzie zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji ,, Dzieło Nowego Tysiąclecia”

W niedzielę 18 października będzie liczenie wiernych na Mszach Świętych. Obowiązuje nas w wejściu do kościoła dezynfekcja rąk. Zakrywanie ust i nosa maseczkami podczas nabożeństw.

Dzieci od Generalnej Komunii Świętej ofiarowały na misje 420 zł.

Śp. Janusz Puławski ze Starego Mystkówcwa, lat 53, 5 mszy świętych

Ofiary za zakup działki: Stary Mystkówiec: Stanisław Gołębiewski 100 zł.

Pniewo: Janusz Drążewski 100 zł.

Ryszard Jóźwiak i Paweł Jóźwiak po 100 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom za ofiary na zakup działki pod cmentarz.

Na śmieci: Jan Czajkowski z Lutobroku Folwark 30 zł. Dziękujemy Asyście w pełnym składzie, Pocztom Sztandarowym Strażackim i Szkolnym, Rycerzom Jana Pawła II, dziewczynkom sypiącym kwiatami.