Wiadomości duszpasterskie 26.05.2024

Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 11.00 Uroczystość Generalnej Komunii Świętej. Od poniedziałku do czwartku biały tydzień. Do środy o godz. 17.00 w czwartek o godz. 11.00 Pomagajmy młodemu pokoleniu w zbliżaniu się do Pana naszym prawdziwie chrześcijańskim życiem, dobrym przykładem i odważnym świadectwem wiary. Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki i polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy oraz ostatnio zmarłych Parafian. W czwartek 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Bożego Ciała. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Sosnowa, Spokojna, Szkolna i 18 maja. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy ołtarz: Strażacki OSP z Pniewa przy Domu Parafialnym ul. Sosnowa Drugi na zakręcie przy posesji P. Brzezińskich – Mierzęcin i Drwały Trzeci przy sklepie P. Szczerbów – Gładczyn Osiedle Czwarty na scenie przy Kuźni Kurpiowskiej – Gładczyn Rządowy.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Asystę w pełnym składzie, Strażaków i Rycerzy Św. Jana Pawła II. Dziewczynki pierwszokomunijne i od Generalnej Komunii Świętej, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa.

Do końca maja trwa w naszym kościele nabożeństwo majowe. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę także Międzynarodowy Dzień Dziecka. To pierwsza sobota miesiąca o godz. 9.00 Medytacja Pierwszo-Sobotnia, Różaniec, który poprowadzą KŻR z Leman i Msza Święta Wynagradzająca przeciw Dziewictwu NMP

Są wyłożone foldery z program Misji Świętych, które rozpoczynamy w przyszłą niedzielę 2 czerwca i potrwają do przyszłej niedzieli.

W przyszła niedzielę pierwszą miesiąca Adoracyjną po mszy św. o godz. 11.00 procesja wokół kościoła. Prosimy Asystę w pełnym składzie, Strażaków i Rycerzy Św. Jana Pawła II. Dziewczynki pierwszokomunijne i od Generalnej Komunii Świętej, zapraszamy do sypania kwiatków.

We wtorek o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Spowiedź w czasie Misji Świętych we wtorek i środę.

Dziękujemy za ścięcie trawy P. Zdzisławowi Król ze Zdzieborza na nowym cmentarzu.

Dziękujemy za ofiarę na Kościół P. Teresie i Kazimierzowi Skura z racji 55-lecia małżeństwa. Bóg zapłać.

W piątek 30 maja będziemy robić prace porządkowe potrzebnych będzie z dziesięć osób od godz. 8.00. zapraszamy chętnych z grabkami i szpadlami.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 27 maja – św. Paweł VI, papież, który dokończył rozpoczęty Sobór Watykański II i podjął realizację jego postanowień, a który zapoczątkował też dzieło pielgrzymowania do wspólnot kościelnych w wielu krajach.

We wtorek, 28 maja – bł. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, który odegrał znaczącą rolę w najnowszej historii naszego narodu i Kościoła w Polsce, stał się prawdziwym interrexem – przywódcą narodu polskiego, można powiedzieć nawet ojcem i doskonałym pedagogiem.

W środę, 29 maja – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, która podjęła się kształtowania właściwych postaw u młodego pokolenia.

W sobotę, 1 czerwca – św. Justyn, filozof i męczennik, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu posiadamy pierwsze opisy przebiegu Eucharystii.

Zapowiedzi przedślubne:

  1. Mateusz Milczarczyk kawaler z Gładczyna Rządowego i Marlena Szczesna panna z Ulasku zapowiedź II.
  2. Kamil Maniecki kawaler z Łochowa i Karolina Kowalska panna ze Zdzieborza zapowiedź II.
  3. Adrian Styś kawaler z Łochowa i Katarzyna Kalinowska panna z Wielątek Rosochatych zapowiedź II. Polecamy Bogu zmarłych

Śp.

Janina Jeż z Mystkówca Szczucina, lat 87, w jego intencji zostanie odprawionych 10 Mszy Świętych

Czesław Kamiński z Pniewa, lat 86, w jego intencji zostanie odprawionych 16 Mszy Świętych z ofiar uczestników pogrzebu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.