Wiadomości duszpasterskie 10.12.2023

W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia przed. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

Program Rekolekcji Adwentowych

III Niedziela Adwentu – 17 grudnia

Godz. 8.00 – Msza Święta dla dorosłych

Godz. 9:30– Msza Święta dla dzieci
Godz. 11:00 – Msza Święta dla dorosłych
Godz. 16:00 – Msza Święta dla młodzieży


Poniedziałek – 18 Grudnia


Godz. 9:00 – Msza Święta dla dorosłych
Godz. 11:00 – Msza święta Roratnia dla dzieci
Godz. 16:00 Msza święta dla dorosłych
Godz. 18:00 – Msza Święta dla młodych


Wtorek – 19 Grudnia


Godz. 9:00 – Msza Święta Roratnia dla chorych(sakrament namaszczenia chorych)
Godz. 11:00– Msza święta dla dzieci
Godz. 12:30 – Wyjazdy do chorych.

Godz. 16:00 – Msza Święta dla dorosłych

Godz. 18:00 – Msza Święta dla młodzieży i zakończenie rekolekcji

Rekolekcje poprowadzi Ojciec Jan Kwiecień, redemptorysta. Spowiedź w poniedziałek i wtorek podczas wszystkich nabożeństw, nie ma spowiedzi w niedzielę. Ofiary z wtorku 19 grudnia przeznaczymy dla Ojca Rekolekcjonisty jako podziękowanie w raz modlitwą, za przeprowadzone Rekolekcje Adwentowe.

Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Postarajmy się o piękny, chrześcijański obchód nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W naszej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilijny wieczór.

Przypominamy o Mszach roratnych, które są sercem tego okresu:

Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie:

We wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9.30 odbędzie się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy i zuchów z 25 DH „Zawieja”, osoby które chciałby wziąć do domu Betlejemskie Światło niech zaopatrzą się w lampiony do przeniesienia światła.

W przyszła niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 będzie spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania obecność obowiązkowa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów najkrwawszych prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana, ze względu na piękne i duże oczy, którymi ściągała powszechną uwagę i które kazała sobie wyłupić, przyzywana jest przy chorobach oczu.

W czwartek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości.

Zachęcamy dzieci i młodzież do robienia ozdób choinkowych do żłóbka betlejemskiego w naszym kościele. Każda szkoła ustroi swoją choinkę w ozdoby przez siebie przygotowane.

Jak co roku potrzebne będą choinki do żłóbka jak koś może je ofiarować to będziemy bardzo wdzięczni. Dziękujemy za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza.

Caritas parafialna organizuje w dniach 9 i 16 grudnia, zbiórkę żywności, artykułów przemysłowych i słodyczy dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Zbiórka będzie w sklepach i na stacji Orlen w naszej parafii. Prosimy o włączenie się w tę szlachetną akcję.

Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas rozprowadzając świece na stół wigilijny przy wyjściu z Kościoła po 10 i 15 zł.

Przy wyjściu z kościoła jest kiermasz stroików świątecznych, zapraszamy.

W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki w następującym porządku:

Poniedziałek od godz. 11.00 – Zdziebórz

Wtorek od godz. 11.00 – Komorowo Nowe

Środa od godz. 9.00 – Pozostała część Pniewa

Sobota od godz. 9.00 – Lemany i Cieńsza

Dziękujemy P. Kasińskiemu za zrobienie bezinteresowne oświetlenia w prezbiterium naszego kościoła. Bóg zapłać.

Dziękujemy za ofiary na renowację chrzcielnicy

P. Alicji i Stanisławowi Król z Cisk za ofiarę 400 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Śp. Małgorzata Kmiołek z Komorowa, lat 97, mszy świętych 14.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.