Informacje Parafialne 31.07. 2022

Dzisiaj XVIII Niedziela zwykła.

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w piątek 29 lipca , po długiej chorobie, zmarła w wieku 89 lat Teresa Wółkiewicz, Mama naszego ks. Prefekta Mirosława Wółkiewicza. Składamy wyrazy współczucia i wsparcie duchowe dla ks. Prefekta i całej rodziny po stracie bliskiej im osoby oraz pamięć modlitewną o zbawienie dla śp. Teresy. Uroczystości pogrzebowe śp. Teresy Wółkiewicz odbędą się w środę, 3 sierpnia br. w parafii św. Antoniego w Żurominie w kaplicy cmentarnej. Msza Święta pogrzebowa rozpocznie się godz. 12:00 Polecajmy w naszych modlitwach śp. Teresę Wółkieiwcz Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu. Miesiąc trzeźwości.

Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00.

W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00.

W Pierwszy Piątek Miesiąca wyjazdy do chorych po mszy św. porannej

Pierwsza Sobota miesiąca Święto Przemienienia Pańskiego msze św. będą o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. O godzinie 8.30 będzie Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi przeciw Jej Dziewictwu, następnie różaniec, który poprowadzą KŻR z Mystkówca Szczucina i Msza św. wynagradzająca. W tym dniu wyrusza Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasna Górę, a my będziemy spotykać się o 21.00 na Apelach.

W przyszłą niedzielę Pierwsza Niedziela Miesiąca po sumie Adoracja i procesja. Prosimy Asystę procesyjną w pełnym składzie, dziewczynki sypiące kwiatkami, Rycerzy św. Jana Pawła II i Strażaków.

W sobotę 13 sierpnia Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.30

Spotkanie pielgrzymkowe odbędzie 1 sierpnia po Mszy Św. o godz. 18.00 w parafii św. Józefa w Pułtusku. Przewodnik organizuje autokar do Płocka na który będzie można się zapisać w czasie spotkania. Będą również informacje o zdaniu bagażu i możliwość zapisu na pielgrzymkę.

W zakrystii można zapisywać się na pielgrzymkę duchową i otrzymać modlitewnik pielgrzyma na każdy dzień.

Jest nowy nabór na Rycerzy Św. Jana Pawła II. Zgłoszenia kierujemy do ks. proboszcza.

Dożynki diecezjalne będą 21 sierpnia w Popowie a nasze parafialne 28 sierpnia o godz. 11.00.

PODZIĘKOWANIA:

Dziękujemy za ofiary jakie składacie na potrzeby naszej parafii.

Za pracę na rzecz kościoła P. Krzysztofowi Wnorowskiemu i P. Piotrowi Piątek ,,Bóg zapłać”

Zapowiedzi: Małgorzata Jakacka z Suwina i Adam Ciskowski z Dębin zap. II

Aleksandra Zaręba z Pniewa i Damian Tomasz Korbuszewski z Serocka zap. II

Sylwia Kalinowska z Leman i Mateusz Sobierański z Nowych Płud zap. I.

Magdalena Iwona Kmiołek z Wólki Przekory i Marcin Szleszyński ze Szczuczyna zap. I.

Śp. Marianna Pikora z Komorowa lat 87 mszy św.