Informacje Parafialne 24.01. 2021r

Dzisiaj III Niedziela Zwykła – Biblijna. Zgodnie z zaleceniem Ojca Świętego Franciszka oraz zachętą Konferencji Episkopatu Polski, w III niedzielę zwykłą, dnia 24 stycznia 2021 roku, wraz z Kościołem Powszechnym będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek w liście apostolskim Aperuit illis zaprasza wszystkich wierzących, a w sposób szczególny kapłanów, aby w tę właśnie niedzielę, podczas liturgii podkreślić cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Pana. Biskup Płocki Piotr Libera zarządza, aby niedzielę 24 stycznia br. obchodzić w diecezji płockiej jako „Dzień solidarności z Chorwacją”. W ramach tego dnia, podczas każdej Mszy św., we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków do puszek na ten cel. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Kończy się wystawa w naszym kościele o Świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej. Na Mszy świętej o godz. 9.30 będzie uroczyste zakończenie pobytu relikwii i wystawy Świętej Faustyny w naszej parafii.

Módlmy się o zdrowie dla ks. kan. Dariusza Kisiela przebywającego w szpitalu w Warszawie aby Bóg przywrócił mu zdrowie i by mógł dalej posługiwać w naszym Kościele.

Rycerze KP II ofiarowali do naszego kościoła kropielnice bezdotykową, spełniającą normy sanitarne w dobie pandemii, abyśmy mogli żegnać się wodą święconą. Koszt kropielnicy to 1300 zł. Rycerze składają serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które modliły się w kościele za wstawiennictwem Świętej sekretarki Siostry Faustyny do Jezusa Miłosiernego o potrzebne łaski. Bóg zapłać.

Dziękujemy za ofiary na wywóz śmieci wyszczególnienie w gazetce. Bóg zapłać.

Podziękowania: Ofiary na śmieci: Ciski: Wiesław Szumert 30 zł. Lemany: Mariusz Przychodzki 50 zł. Lutobrok Folwark: Sławomir Pawłowski, Janusz Ciok po 50 zł. Pniewo: Ryszard Czabaj, Tadeusz Reszka po 50 zł Pniewo Kolonia: Andrzej Chmielewski 50 zł. Wielątki Folwark: Janusz Bereda 50 zł.