Wiadomości duszpasterskie 14.04.2024

W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

Odbyły się wybory samorządowe. Mamy nowe władze w Gminie Zatory. Składamy gratulacje Panu Wójtowi Włodzimierzowi Kaczmarczykowi i wszystkim Radnym. Niech Dobry Bóg Wam błogosławi w trudnym dziele różnych prac, inicjatyw i projektów społecznych służących mieszkańcom naszej gminy. Szczęść Boże.

Przygotowujemy się do Misji Świętych, które odbędą się w naszej parafii w dniach od 3 do 9 czerwca. Rozpoczęliśmy prace związane z przygotowaniem miejsca  postawienia nowego krzyża i zrobienia małej Golgoty. Jak każda inwestycja ma swoje wydatki a ponieważ to nasza wspólna sprawa w przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie zbiórka do puszek na ten cel i kto będzie chciał będzie mógł się materialnie włączyć w to wspólne dzieło.

Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

Próba dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej będzie wtorek o godz. 17.30.

Próba do Generalnej Komunii Świętej będzie w środę o godz. 17.30.

Próba do bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę 21 kwietnia po mszy św. o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.

W przyszłą niedzielę 21 kwietnia po mszy świętej o godz. 11.00 będzie odbiór strojów do Pierwszej Komunii Świętej.

W Starym Mystkówcu wymieniono dwa stare krzyże na nowe. Poświęcenie odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00

Jałmużna Wielkopostna( skarbonki) dzieci ze Szkoły Podstawowej z  Komorowa to 400 zł. 50 gr.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Dawid Kacperski kawaler z Cieńszy i Zuzanna Skoczylas panna z Pułtuska zapowiedź II.

2. Tomasz Karasiewicz kawaler z Mystkówca Starego i Klaudia Kalinowska panna z Zator zapowiedź II.

3. Maciej Suwałkiewicz kawaler z Wyszkowa i Aleksandra Wasik panna z Suwina zapowiedź I.

4.Tobiasz Kasiński kawaler z Cieńszy i Aleksandra Elak panna z Cieńszy zapowiedź I.

5. Tomasz Tuszyński kawaler z Woli Mystkowskiej i Natalia Osowiecka panna z Topolnicy zapowiedź I.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.