Wiadomości duszpasterskie 21.04.2024

W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana. W tym tygodniu przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej.

We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

Na radio Maryja TV Trwam wysłaliśmy 370 zł.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również tych Parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności, jak i ich rodziny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 23 kwietnia – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

W czwartek, 25 kwietnia – św. Marek, Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii

Rozpoczęliśmy prace związane z przygotowaniem miejsca postawienia nowego krzyża i zrobienia małej Golgoty. Jak każda inwestycja ma swoje wydatki a ponieważ to nasza wspólna sprawa dzisiaj niedzielę po mszach świętych będzie zbiórka do puszek na ten cel i kto będzie chciał będzie mógł się materialnie włączyć w to wspólne dzieło.

Próba dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej będzie wtorek o godz. 17.30.

Próba do Generalnej Komunii Świętej będzie w środę o godz. 17.30.

Obecność obowiązkowa.

Po mszy świętej o godz. 11.00 będzie odbiór strojów do Pierwszej Komunii Świętej.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie krzyży w Starym Mystkówcu, zapraszamy .

Zapowiedzi przedślubne:

1. Maciej Suwałkiewicz kawaler z Wyszkowa i Aleksandra Wasik panna z Suwina zapowiedź II.

2. Tobiasz Kasiński kawaler z Cieńszy i Aleksandra Elak panna z Cieńszy zapowiedź II.

3. Tomasz Tuszyński kawaler z Woli Mystkowskiej i Natalia Osowiecka panna z Topolnicy zapowiedź II.

4. Maciej Piotrowski kawaler z Adrianki i Kornelia Kisiel panna z Cieńszy zapowiedź I.

5. Damian Szymon Piędziak kawaler z Dręszewa i Natalia Katarzyna Zyskowska panna ze Starych Wypych zapowiedź I.