Wiadomości duszpasterskie 02.06.2024

Rozpoczynamy Misje Święte, które potrwają do przyszłej niedzieli. Witamy Ojców Redemptorystów, Misjonarzy O. Grzegorza Lachowicza i O. Jana Kwiecień.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca Adoracyjna po mszy św. o godz. 11.00 procesja wokół kościoła.

W czwartek 30 maja odbyła się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy: Strażakom z OSP z Pniewie, mieszkańcom: Mierzęcina i Drwał Gładczyna Osiedle i Gładczyna Rządowego.

Asyście, Pocztom Sztandarowym, Strażakom za bezpieczeństwo na ulicach, Rycerzom Św. Jana Pawła II. dziewczynkom sypiącym kwiatkami.

Dziękujemy za Medytację Pierwszo-Sobotnią, Różaniec KŻR z Leman.

Dziękujemy za prace przy budowie Małej Golgoty: p. Jerzemu i Honoracie Abramczykom za ogromny wkład i wszelką pomoc, p. Sławomirowi Czajkowskiemu za przekazanie kamienia, p. Jerzemu Turkowi i Mieczysławowi Murziakowi za budowę fundamentu, p. Markowi Oleksa za murowanie Golgoty, p. Andrzejowi Kalinowskiemu za ziemię i materiały budowlane, p. Jarosławowi i Jakubowi Daptuła za kostkę i jej położenie, p. Wojciechowi Markowskiemu za wykonanie krzyży, Grzegorzowi Milczarczykowi za przywiezienie kamieni.

Za wkład pracy przy powstawaniu Golgoty i przy porządkowaniu terenu przy kościele i plebanii: p .Rafałowi Turek, Marcinowi Król, Wojciechowi Szczerba, Ryszardowi Ickiewiczowi, Robertowi Witkowskiemu, Henrykowi Kisiel, Ryszardowi Borek, Wojciechowi Kisiel, Markowi Deluga, Katarzynie Salwin, Adamowi Salwin, Wojciechowi Wultańskiemu, Krystianowi Żelarzewskiemu , Tomaszowi Kmiołek, Konradowi Petrykowskiemu, Elizie Nożykowskiej, Dawidowi Markowskiemu, Zdzisławowi Król, Tadeuszowi Baranowskiemu, Grzegorzowi Petrykowskiemu, Pawłowi Dawidczykowi, Waldemarowi Garbacz, Adamowi Sierzan, Markowi Przybyłowskeimu. Bóg zapłać.

Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.

Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Wyjazdy do chorych, których zgłaszamy w zakrystii,będą w piątek od godz. 11.00 

Zapowiedzi przedślubne:                          

1. Adrian Styś kawaler z Łochowa i Katarzyna Kalinowska panna z Wielątek Folwark zapowiedź II.

2. Damian Lachowski kawaler z Topolnicy i Martyna Pogód panna z Lutobroku zapowiedź I.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje Parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.