Wiadomości duszpasterskie 07.07.2024

Dzisiejsza niedziela Pierwsza Miesiąca, Adoracyjna. Po sumie będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy Asystę w pełnym składzie, dziewczynki sypiące kwiatami, strażaków z Lutobroku, Rycerzy Św. Jana Pawła II.

„Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

Rozpoczęły się wakacje. Niektórzy z naszych Parafian korzystają już z czasu wypoczynku. Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii.

Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

W przypadające w czwartek święto Świętego Benedykta zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego kontynentu, a w sobotę, 13 lipca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 18.00

Dziękujemy P. Marcie Borek za medytację pierwszo-sobotnią i ułożenie kwiatów w naszym kościele oraz KŻR z Lutobroku za przewodniczenie w modlitwie różańcowej w sobotę. Bóg zapłać.

Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. A zmarłych Parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

[Dzisiaj, w niedzielę, 7 lipca – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia].

W poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

W czwartek, 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.

W piątek, 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.

W sobotę, 13 lipca – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.

W czwartek 11 lipca o godz. 9.00 będzie odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez Stowarzyszenie ,,Pro Missio” na parkingu przed Kościołem w Pniewie

Dzisiaj po mszach świętych zbiórka do puszek na posiłek dla pielgrzymów zmierzających 7 lipca do Niepokalanowa w intencji Trzeźwości Narodu. Bóg zapłać ofiarodawcom. Przy wyjściu z kościoła można nabyć książeczki o świętych.

Zapowiedzi przedślubne

1 Tomasz Salwin kawaler z parafii Pniewo i Anita Paulina Mierzejewska panna z parafii Wyszków zapowiedź II.

2. Aleksander Kazimierz Dobrosielski kawaler z parafii Pułtusk i Katarzyna Gierek panna z parafii Pniewo zapowiedź II.

3. Mateusz Komorowski kawaler z parafii Wyszków i Katarzyna Anna Stępień panna z parafii Pniewo zapowiedź II.

4. Ernest Bereski kawaler z parafii Pniewo i Oliwia Rzemek panna z parafii  Pniewo zapowiedź II

Dziękujemy P. Marcie Borek za medytację pierwszo-sobotnią i ułożenie kwiatów w naszym kościele oraz KŻR za przewodniczenie w modlitwie różańcowej w sobotę. Bóg zapłać.